Skip to main content

A nyaralás és a bőrgomba

DrKissZsuzsanna2A nyaralás során jelentkező szezonális bőrfertőzésekre, illetve a leggyakrabban előforduló bőrt érintő gombásodásra helyezzük a hangsúlyt a dr. Kiss Zsuzsanna bőrgyógyász szakorvossal készült interjúnkban. A doktornő 1986-ban végzett a Semmelweis Egyetem általános orvosi karán, majd 4 évvel később szintén Budapesten bőrgyógyászatból szakvizsgázott. Fő profilként a klasszikus bőrgyógyászati ellátás területével - ezen belül elsősorban az allergiás, ekcémás problémákkal - foglalkozik.

Bővebben

  • Készítés ideje:

Gyógyszerész az utipatikáról

Pantyene Bujaki RozsaA jól megérdemelt nyaralás megtervezésekor nem csak azon érdemes elgondolkodnunk, hogy a fürdőruha mellé csomagoljunk-e melegebb ruhadarabokat, ha esetleg hidegre fordulna az idő, hanem azt is meg kell fontolnunk, hogy saját, útitársunk vagy családunk egészségét hogyan óvjuk meg, hogyan előzzük meg, illetve kezeljük az esetlegesen felmerülő egészségügyi problémákat. Az interjúval arra keressük a választ, mit kell tartalmaznia egy gondosan összeállított útpatikának. A válaszadó, Pántyéné dr. Bujáki Rózsa szakgyógyszerész, ő lesz ebben a témában segítségünkre.

Bővebben

  • Készítés ideje:

Fontos tudni az alvászavarról

dr simon marta 200x300Az alvászavar egy sokak számára kevésbé ismert betegség, amelyre egy teljes tudományos diszciplína épül. Hazánkban Budapesten, Debrecenben, Pécsett, Szegeden és Győrben is találhatóak úgynevezett alváscentrumok, ahol a közgyógyellátás vagy magánrendelés keretei között elérhető ez az egészen speciális szakellátási forma a gyógyulni vágyó betegek számára.
A szakterület dimenzióiról, az ok-okozati összefüggésekről, a terápiás eljárásokról dr. Simon Márta neurológus szakorvost és szomnológust – alvásszakértőt – kérdeztük.

Bővebben

  • Készítés ideje:

Mit kell tudni a COPD-ről?

interjuA hazai COPD gondozás néhány kérdéséről, a páciensek állapotának monitorozásáról, a témával kapcsolatos néhány gyakorlati kérdésről Dr. Huszár Tamás tüdőgyógyász szakorvost, a II. kerületi Tüdőgondozó részlegvezető főorvosát kérdeztük. Mai elképzelésünk szerint a tüdőbe bejutó ágensek (többnyire dohányzással bekerülő elsődleges vagy másodlagos dohányfüst, fosszilis égéstermékek, környezeti tényezők) hatására idült gyulladás lép fel, amely a hörgőket, a tüdő szöveti állományát képes tönkre tenni és átalakítani, krónikus bronchitist (hörgőgyulladást) és/vagy emphysemát (tüdőtágulást) létrehozva.

Bővebben

  • Készítés ideje: